Комплектація

У склад теплового пункту входять пластинчасті теплообмінники, циркуляційні насоси, пристрої автоматичного контролю та регулювання, пристрої обліку тепла, запірна арматура. Так як індивідуальні теплові пункти відносяться до енергозберігаючих технологій, вони можуть комплектуватися комерційними вузлами обліку теплової енергії.

В залежності від виконання та кількості підключених споживачів бувають такі види теплових пунктів:

  • Індивідуальний тепловий пункт – обслуговує одного споживача (будівлю або її частину).
  • Центральний тепловий пункт – обслуговує группу будівель, розташовується в окремій споруді чи у підвальному (технічному) приміщенні однієї з будівель.
  • Блочний тепловий пункт – виготовляється в заводських умовах та монтується у вигляді одного або кількох готових блоків, використовується при необхідності економії місця. Може відноситись як до ІТП, так и до ЦТП.

Щоб підвищити рівень комфорту в будинку, забезпечити ефективне споживання енергії та раціональне використання коштів на утримання будинку, важливо, щоб мешканці зверталися за порадами до професійних експертів.

ІТП допомагають не тільки розподіляти тепло в наші квартири, їх автоматика забезпечує постійні комфортні умови в приміщенні з урахуванням температури повітря зовні. При цьому контролери стежать за економним витрачанням енергоресурсів на опалення та інші потреби.

Від технічного стану ІТП залежать витрати тепла, а відповідно, і рахунки співвласників будинку за спожиту теплоенергію.
Таким чином, ІТП забезпечує якісну підготовку теплоносія і контроль його параметрів: температури, тиску і витрат. За допомогою ІТП раціоналізується розподіл теплоносія по споживачах і підвищується загальна ефективність системи тепло забезпечення.

По пожежній безпеці ІТП відноситься до категорії Д. Освітлення повинно відповідати нормам згідно СНіП ІІ-4, а мікроклімат – ДСН 3.3.6.042. Температура труб та ізоляції повинна бути менша + 43 ℃ . Фарбування приміщення та установок згідно ГОСТ 14202 (як приклад: подавальна магістраль-ПМ, колір зелений з жовтим кільцем чи смугою; зворотна магістраль — ЗМ, зелена з коричневим кільцем чи смугою; технічна вода -ТВ, колір чорний).
На ІТП повинен бути виготовлений проект та паспорт що містить технічну характеристику та схему ІТП (4. п.6.4).
Після перевірки будівельної готовності об’єкту монтаж ІТП проводить спеціалізована організація згідно виготовленого проекту.

Як правило, ІТП розміщується на вводі тепломережі в будівлю. Він повинен бути відділений від інших приміщень перегородками або огорожею, які запобігають доступу сторонніх осіб (1. п.16.28), мати рівне, тверде покриття з трапом або приямком закритим решіткою розміром 0,5х0,5х0,8 м та двері (0,9х2,0), що відкриваються на зовні.

Ухил підлоги складає не менше 0,005 в сторону приямку. Висота приміщення повинна складати 2,2м.(2. п.2.56). Розмір приміщення визначається проектом в залежності від встановленого обладнання та на практиці складає приблизно10 м2, з шириною не менше 2,0 м. (як варіант: 2х5м.; 2,5х4,0м.; 3,2х3,2м.).

ІТП повинен бути забезпечений штучним (електричним) освітленням достатнім для зчитування показників контрольно-вимірювальних приладів та природною вентиляцією згідно норм.